Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

LEXTAL x EÕÜL: Kes tahab saada meediavaidluste advokaadiks?

19. April 2023 kell 18:00 - 20:00

„Kes tahab saada advokaadiks?“ on üritustesari koostöös LEXTAL-iga, mille raames käivad Advokaadibüroo LEXTALi tuntud ja tunnustatud õigusteadlased ülikoolilinnas tudengitega tutvumas ning neid vabas õhkkonnas harimas. 2022/2023 hooaega jätkab LEXTAL-i meedia ja au teotamise vaidluste valdkonnajuht, vandeadvokaat ja partner Diana Minumets.

 

🧍‍♂️ Diana töötab LEXTALis aastast 2005. Diana on hinnatud kohtuadvokaat, kes on silma paistnud nii mitmeski ajaleheveergudele jõudnud au teotamise kohtuvaidluses kui ka arvamusartiklites. 

 

  1. aprillil räägib Diana meedia- ja au teotamise vaidlustele spetsialiseeruva advokaadi igapäevatööst, tutvustades kuulajatele isiku au ja hea nime kaitsmise aluseks olevaid põhireegleid kui ka valdkonnast tingitud töö-eripärasid võrreldes tavapäraste kohtuvaidlustega. Diana käsitleb oma ettekandes praktikas enamlevinud vaidluskohti tekitavaid juhtumeid ning tutvustab põnevamaid kaasuseid enda senises kutsetöös. Nii tulevad eluliste näidete ja kaasuste käigus arutlusele internetikommentaarid, kliendi õigused avalike arvustuste esitamisel, delikaatsete teemade (nt väärkohtlemise) käsitluse probleemkohad ning avaliku elu tegelase kõrgendatud talumiskohustus. Lisaks annab Diana ka ettekande käigus nõu, kuidas enda sõna- ja arvamusvabaduse teostamisel vältida teise isiku õiguste alusetut kahjustamist ning ootamatu kahjunõude saamist.

 

Kui oled mõelnud, mille kõigega üks meedia- ja au teotamise vaidlustele spetsialiseerunud advokaat igapäevatöös kokku puutub ning milliste väljakutsetega silmitsi seisab, tasub kindlasti kohale tulla! 

 

Üritus on interaktiivne ja oodatud on kõik õigustudengid! 

 

⌚️ 19.04.2023 kell 18.00-20.00

📍 Kampus, Rüütli 7, Tartu

🧍‍♂️ Diana Minumets

💶 Tasuta

Rohkem infot esineja kohta: www.lextal.ee/inimesed.

Details

Date:
19. April 2023
Time:
18:00 - 20:00

Organizer

Advokaadibüroo LEXTAL

Venue

Kampuse II korrus
Rüütli 7
Tartu, Eesti
+ Google Map

Sündmusele pole enam võimalik registreeruda.

Secured By miniOrange