Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

EÕÜL & Eversheds Shuterland: Rahvusvaheline kommertsarbitraaž

19. October 2018 kell 17:00 - 18:30

Eesti Õigusteaduse Üliõpilaste Liit- EÕÜL ja Advokaadibüroo Eversheds Sutherland kutsuvad Sind foorumilauale arutama ning teadmisi omandama rahvusvahelise kommertsarbitraaži teemal.

Rahvusvaheline kommertsarbitraaž
🕕 19. oktoober, kell 15-16.30
📍 Eversheds Sutherland Ots & Co büroo, Kentmanni 4/Sakala 10, Tallinn
💶 Üritus on tasuta, kuid vajalik on registreerimine (vt link all pool)!
🚨 Tartust tulijatele kompenseeritakse bussipilet!

Mis on rahvusvaheline kommertsarbitraaž? See on eraõiguslik vaidluse lahendamise viis, kus jõupositsioonil olevad õiguskorrad on kehtestanud omad reeglid. Inglise keeles öeldakse, et vaidlus lahendatakse “in the rabbit hole”. Rahvusvahelisel kommertsarbitraažil on nii Anglo-Ameerika kui ka Kontinentaal-Euroopa õigussüsteemidele omaseid tunnuseid, mis omakorda muudab kohalduvad reeglid ja nende kohaldamise viisi mitmetahuliseks, samas globaalseks.

Rahvusvahelistes lepingutes on rahvusvaheline arbitraaž kõige levinum vaidluse lahendamise viis. Arusaadavalt ei soovita minna vaidlust lahendama vastaspoole riigi kohtusse ning kolmanda riigi kohtul puudub vaidlusega kokkupuude. Eesti ettevõtjad laienevad aina enam välisturgudele ning Eesti turule saabub aina enim välisinvestoreid. Defektne või teist poolt soosiv arbitraažiklausel võib minna kliendile maksma enam kui lepingust saadav tulu.
Seetõttu on väärtuslik oskus teada, kuidas koostada hästitoimivat arbitraažiklauslit ja milliseid ohte sealjuures arvesse võtta.

Sellest, mida täpsemalt rahvusvaheline arbitraaž endast kujutab ning kuidas koostada arbitraažiklauslit, annab ülevaate Advokaadibüroo Eversheds Sutherland vandeadvokaat Anet Kaasik. Anet on saanud nii akadeemilise kui ka praktilise väljaõppe rahvusvahelises arbitraažis Eestis kui ka Rootsis ning hetkel kuulub ta Rahvusvahelise Kaubanduskoja (ICC) Arbitraažikomisjoni.

Rahvusvahelistes lepingutes on rahvusvaheline arbitraaž kõige levinum vaidluse lahendamise viis. Kas Sina tead, kuidas koostada hästitoimivat arbitraažiklauslit ja milliseid ohte sealjuures arvesse võtta?

NB! Osalejate arv on piiratud!
Kui selgub, et sa siiski üritusel osaleda ei saa, siis anna sellest palun teada aadressil: eouliit@gmail.com

Advokaadibüroo Eversheds Sutherland: https://www.eversheds-sutherland.com/
EÕÜL: http://oigusliit.eu/

Details

Date:
19. October 2018
Time:
17:00 - 18:30

Sündmusele pole enam võimalik registreeruda.

Secured By miniOrange