Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus sündmus on möödas

EÕÜL & Eesti Juristide Liit: Euroopa Liidu tulevik – kas juuraajastu jätkumine?

15. detsember 2021 kell 16:30

Hea õigusteaduskonna tudeng! ⚖️
Eesti Õigusteaduse Üliõpilaste Liit ja Eesti juristide Liit kutsuvad sind välisministriga foorumlauale!⭐
Euroopa Liidule eelnenud ühendused olid õigusel põhinevad ning õigusele tugineb ka tänane Euroopa Liit. Sellest tulenevalt on juristid alati olulist rolli täitnud.
Kuid maailm meie ümber on muutumas. Euroopa Liit seisab silmitsi uute aktuaalsete probleemidega, mille lahendamine nõuab ajaga kaasas käimist.
Näiteks tegeleb Euroopa Liit kliimasoojenemise vastu võitlemisega rohkem kui kunagi varem. Selle jaoks on koostatud Euroopa roheline kokkulepe, kuid see pole kindlasti kõik.
Samuti ei saa unustada digipööret, mis kogub igal pool maailmas aina kiiremini hoogu ning millega peab Euroopa Parlament üha rohkem arvestama.
Euroopa Liit sekkub üha enam ka liikmesriikide õiguskorda. Siin kohas saab rääkida näiteks soovist ühtlustada vihakõne regulatsioon. Kas ja kuidas see kõik juristide tulevikku mõjutab? Kas juristide osakaal tõuseb või kaotavad juristid tehisintellekti arengu käigus oma rolli?
Euroopa Liit on peaasjalikult tuntud majandusühendusena. Kas Euroopa Liit peaks tänapäevases valguses võtma suuna, et areneda samuti tugevaks kaitseühenduseks? Euroopa Liidu liidrid on seoses Afganistani missiooni lõpuga strateegilise autonoomia idee taas jõulisemalt juba tõstatanud. Kuivõrd mõjutab see NATO rolli?
Seda kõike silmas pidades peab ka Euroopa Liit pöörama pilgu tulevikku ning tegema muudatusi. Kuid milliseid?
Euroopa tulevikuplaanidest ning kõigest eelnevast huvitavast on võimalik kuulata ning küsimusi küsida just “Euroopa Liidu tulevik – kas juuraajastu jätkumine?” foorumlaual!
🦠Tulenevalt viiruse leviku olukorrast toimub üritus Zoomi vahendusel.
⌚️Aeg: 14.30
💸Üritus on tasuta, kuid osavõtuks on vajalik registreerimine!
Kui selgub, et Sa siiski üritusel osaleda ei saa, siis anna sellest palun teada aadressil: eouliit@gmail.com.

Detailid

Kuupäev:
15. detsember 2021
Aeg:
16:30

Toimumiskoht

Veebis

Korraldaja

EÕÜL
Telefon
+372 53491888
View Korraldaja Website

Sündmusele pole enam võimalik registreeruda.

Secured By miniOrange