Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

JURISTIDE MORAALIVALIKUD: Aive Pevkur ja Risto Agur

26. märts kell 17:30 - 19:30

⚠️ EETIKA? MORAAL? SÜDAMETUNNISTUS?⚠️
Nimetatud mõistete üle käib õigusmaailmas pidev arutelu ja oleme suurt huvi teema vastu märganud ka Liidu varasematel üritustel. Seepärast leiame, et on aeg kōikidele eetilistele ja vähem eetilistele küsimustele lõpuks ammendavad vastused anda!

🟡 KUIDAS?

26. märtsil tulevad Tartusse külla TalTech-i vanemlektor Aive Pevkur ja vandeadvokaat Risto Agur, kes räägivad sellest, millised eetilised küsimused juristitöös tekivad, mis on üldse eetika ja mida kujutab endast eetikakoodeks! Etteruttavalt võime öelda, et ühel esinejal on jagada kogemus sellest, kuidas lahkus töölt suuremast büroost, sest soovis jätkata tegevust oma südametunnistuse järgi!

🟡 KES?

🗣 Vanemlektor Aive Pevkur on ürituse eel öelnud, et tänapäeva noore juristi jaoks on kõige olulisem soe süda ja külm pea! Tehisintellekt on öelnud järgmist: “Aive Pevkur on nagu eetikakompass, alati valmis näitama õiget teed. Kui eetika oleks rong, siis Aive oleks selle rongi juht, kes hoiab kõik vagunid õigel rajal!”
🗣 Risto Agur on Advokaadibüroo Lumilex juhtivpartner ja vandeadvokaat, kes on ühtlasi büroo asutaja. Teda on advokaadina tunnustatud rahvusvahelistes õiguskataloogides nagu The Legal 500 ja Chambers and Partners! Risto arvates on noorel juristil kõige tähtsam meeles pidada, et raha teenimise, tuntuse ja tunnustuse kõrval on kõige olulisem just tõe otsimine ja teenimine, jäädes truuks oma südametunnistusele. Ei tohi karta oma tõekspidamiste eest avalikult seista ka siis, kui see läheb ühiskondliku peavooluga vastuollu ja võib tuua kaasa negatiivseid tagajärgi!

🟡 KUS? MILLAL?

🗓 26. märts kell 17:30
📍Lossi 3, Tartu (NB! Auditoorium nr 328)
Liiduna hoiame südamed alati soojad, mis tähendab, et loomulikult on üritus kõigile huvilistele tasuta! Siiski on vajalik eelnev registreerimine.

Kuivõrd kohtade arv on piiratud, siis palun anna meile võimalikust puudumisest teada aadressil eouliit@gmail.com. Nii saame pakkuda kohta kellelegi, kes seda väga soovib! 💛

Details

Date:
26. märts
Time:
17:30 - 19:30

Organizer

EÕÜL
Phone
+372 53491888
View Organizer Website

Venue

Tartu Ülikooli Lossi 3 õppehoone
Lossi 3
Tartu, Eesti
+ Google Map
Secured By miniOrange