Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

EÕÜL x Keskkonnanädal: Rännak kosmosesse

18. aprill kell 17:00 - 19:00

🚀Hea tudeng!🚀

Sulle pakub huvi, mis toimub Maa atmosfäärist väljaspool? Või tahad lihtsalt ammutada teadmisi alal, millest Sa varem kuulnud ei ole? Oled jõudnud õigesse kohta – kutsume Sind Teaduskeskusesse AHHAA tutvuma Eesti kosmosevaldkonnaga!

Tegusad Eesti noored on juba üle 15 aasta näinud vaeva selle nimel, et Eesti nime kosmosetehnoloogia valdkonnas kõlama panna. Selle aja jooksul on kosmosesse saadetud tervelt kaks ESTCube satelliiti. Arengud kosmosevaldkonnas on toimunud ülehelikiirusel ja nii on kosmos erinevatele ettevõtetele järjest kättesaadavamaks muutumas. Sellest tingituna on päevakorda kerkinud uued väljakutsed seoses küberturbe, kosmose keskkonnahoiu ja kosmose liikluse reguleerimisega.

👉 Kuidas tuleb Eesti riik toime kosmosevaldkonna arenguhüpetega?
👉 Kuidas on omavahel seotud kosmos ja õigus?
👉 Miks on oluline kosmose keskkonnahoiule tähelepanu pöörata?
👉 Millised on minu võimalused end kosmosevaldkonnaga siduda?

Nendele küsimustele leiad vastuse, kui tuled neljapäeval, 18. aprillil AHHAAsse. Kõigest sellest ja veel paljust muust tulevad meile rääkima Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kosmosevaldkonna juht Paul Liias ja Eesti kosmosebüroo äriarenduse projektijuht Elise Olt.

Kuigi sündmus tõotab tulla õigusvaldkonna poole kaldu, julgustame Sind üritusest osa võtma ka siis, kui Sinu praegune eriala õigusega seotud ei ole!

🕰️ 18.04.2024 kell 17:00
📍Teaduskeskus AHHAA Konverentsisaal Lektoorium, Sadama 1, Tartu
Sündmus on tasuta, kuid vajalik on registreerimine.

Kui selgub, et Sa siiski üritusel osaleda ei saa, siis palun anna sellest teada aadressil eouliit@gmail.com 🙏

Üritus toimub 2024. aasta Keskkonnanädala raames. Täname Teaduskeskust AHHAA ning TÜÜE üliõpilasorganisatsioonide arengufondi, kes Keskkonnanädala sündmustele õla alla on pannud.

Details

Date:
18. aprill
Time:
17:00 - 19:00

Venue

Teaduskeskus AHHAA
Sadama 1
Tartu,
+ Google Map

Organizers

EÕÜL
Keskkonnanädal

Registreeri end üritusele

Loading gif
Secured By miniOrange