Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

EÕÜL x Eesti Advokatuur: Riigi õigusabi – müüdid ja tegelikkus

7. november 2023 kell 18:30 - 20:30

Hea Õigustudeng!

Eesti Õigusteaduse Üliõpilaste Liidul on hea meel korraldada koostöös Eesti Advokatuuriga järjekorras juba teist üritust, kus sel korral räägitakse viimastel aastatel eelkõige just õigusteadlaste seas palju aktuaalsust kogunud teemast – riigi õigusabist!

Riigi õigusabil on ühelt poolt väga oluline roll õigusabi vajavate inimeste põhiõiguste kaitsmisel, kuid teisalt pakub valdkond advokaatidele põnevaid väljakutseid ja vahel koguni kuulsust toovaid kaasusi, mis kujundavad meie õiguspraktikat ning jõuavad teinekord välja isegi Euroopa Kohtusse! Oma kogemusest tulevad rääkima valdkonna vaieldamatud eksperdid – Katrin Jennsen ja Silver Reinsaar.

Katrin Jennsen on Advokaadibüroo Haas & Jennsen vandeadvokaat, kes nõustab kliente igapäevaselt eraõiguse valdkonnas. Katrin on Eesti Advokatuuri perekonnaõiguse komisjoni liige ning ta on ühtlasi aastaid tulihingeliselt seisnud laste õiguste eest alaealistega seotud vaidlustes.

Silver Reinsaar on Advokaadibüroo WALLESS vandeadvokaat, kes on spetsialiseerunud peamiselt kriminaalasjadele. Silveri suurepärane töö on päädinud mitmete avalikkuse tähelepanu püüdnud kohtupretsedentidega, millest kuulsaim kasvas välja just riigi õigusabi vallas – nn “sideandmete kaasus”, mille tulemusena tunnistas Euroopa Kohus õigusvastaseks kogutud sideandmete kasutamise kriminaalmenetluses. Tema hingestatud tegutsemine ei jäänud märkamata ka Eesti Advokatuurile, kui 2021. aastal tunnustati Silverit “Advokatuuri teemanti” aunimetusega.

⚡07.11.2023 kell 18.30

❄️Ülikooli kohviku talveaed (Ülikooli 20, Tartu)

💸Tasuta, kuid osavõtuks on vajalik registreerimine!

NB! Ole kiire, sest osalejate arv on piiratud!

Kui selgub, et Sa ei saa siiski üritusel siiski osaleda, siis palun anna sellest teada aadressil: eouliit@gmail.com 

Details

Date:
7. november 2023
Time:
18:30 - 20:30

Organizer

EÕÜL
Phone
+372 53491888
View Organizer Website

Venue

Ülikooli Kohviku talveaed
Ülikooli 20
Tartu, Eesti
+ Google Map

Sündmusele pole enam võimalik registreeruda.

Secured By miniOrange