Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

EÕÜL & RASK – Läbiotsimisest sissetungimiseni

1. märts 2022 kell 19:00 - 21:00

Piir seadusjärgse läbiotsimise ja ebaseadusliku „sissetungi“ vahel on andmete kogumisel tänases õiguspraktikas pehmelt öeldes hägune. See lisab aga täiendava vastutuse protsessis klienti esindavale advokaadile, kuna ebapiisaval või mittepädeval sekkumisel võib läbiotsimise egiidi all läbiviidav andmekorje kujuneda saatuslikuks kogu kriminaalmenetluse tulemile.

1.märtsil viib Advokaadibüroo RASK koostöös Eesti Õigusteaduse Üliõpilaste Liiduga läbi õigustudengitele suunatud töötoa, kus praktikas karastunud mahuka kogemusega krimiadvokaatide toel läbiotsimisega seonduvaid küsimusi põhjalikult analüüsitakse.

Teemad, mida töötoas käsitletakse:

  • Milline on läbiotsimiste seadusjärgne regulatsioon, mis on selle puudused ja millised andmekorje õigused kehtiv regulatsioon riigiorganitele täpsemalt annab.
  • Milline on klienti esindava advokaadi roll läbiotsimiste juures ja kuidas kliendi õigusi piiratud õiguslikes raamides edukalt kaitsta.
  • Kus jookseb praktikas piir seadusjärgse läbiotsimise ja seadusvastase sissetungi vahel.
  • Mis on läbiotsimiste eesmärk ja kuidas läbiotsimistel saadud materjale edasisise kriminaaluurimises  kasutatakse.

RASKi töötoas jagavad isiklikke kogemusi läbiotsimiste ja ülekuulamiste juures Advokaadibüroo RASKi kriminaalmeneteluse valdkonna juhid Andrei Svištš ja Ramon Rask.

Andrei ja Ramon on edukalt kaitsnud klientide õigusi nii Eesti suurimate kriminaalmenteluste juures (nt Tallinna Sadama menetlus, AS Pere ja Rein Kilgiga seotud 9 aastat väldanud kriminaalmenetlus), erinevates pretsedenti loovates Riigikohtu vaidlustes kui ka igapäevastes korporatiivvaidlustes (lennundussektorist ehitus- ja filmitööstuseni). RASKi kriminaalmenetluse meeskonna eduka töö tulemusena on Riigikohus pidanud üle vaatama ja sõnastama mitmeid kriminaalmenetluse objektiivse läbiviimise seisukohast olulisi kaitseõiguse tagatisi – näiteks vajadust lõpetada kriminaalmenetlus mõistliku menetlustähtaja möödumise tõttu või kohustust tagada kaitsjatele efektiivne kaebevõimalus jälitustegevuse ebaseaduslikkuse osas.

Töötuppa on osalema oodatud õigusteaduse magistri- ja ka ambitsioonikamad bakalaureuse astme tudengid.

⌚️ 01.03.2022 kl 17.00-19.00.
📍 Kampus. II korrus Klaassaal, Rüütli 7, Tartu.
👬 Koolitajad: Andrei Svištš, Ramon Rask
💶 Üritus on tasuta, kuid osavõtuks on vajalik registreerimine!

🦠 Üritusel osalemiseks tuleb ette näidata COVID digitõend ehk tõend enda vaktsineerituse või COVID-19 läbipõdemise kohta.
Lisainfo: www.rask.ee ja www.oigusliit.eu

Rohkem infot koolitajate kohta:

Andrei Svištš: https://rask.ee/meeskond/andrei-svists
Ramon Rask: https://rask.ee/meeskond/ramon-rask

Details

Date:
1. märts 2022
Time:
19:00 - 21:00

Organizers

EÕÜL
RASK

Venue

Kampuse II korrus
Rüütli 7
Tartu, Eesti
+ Google Map

Sündmusele pole enam võimalik registreeruda.

Secured By miniOrange