Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus sündmus on möödas

EÕÜL & Magnusson: Robot meie kõrval, robot meie vastu

2. november 2022 kell 20:00 - 22:00

Hea õpihimuline õigustudeng! 🚨

Tehisintellekt on kolinud ulmekirjandusest reaalsusesse. Mis juhtub õigusega, kui inimese kõrval kandideerib teovõimele keegi uus? Eesti Õigusteaduse Üliõpilaste Liidu ja advokaadibüroo Magnussoni koostöös toimuval foorumlaual arutatakse seekord just sellel teemal! 🚀

2. novembril tulevad meile tehisintellektidest rääkima advokaadibüroo Magnusson tehnoloogiaõiguse valdkonna eestvedaja partner ja vandeadvokaat Elvira Tulvik ja kohtuvaidluste tiimi advokaat Marek Keiman. Õhtu jooksul annavad advokaadid vastused aina relevantsemaks saavatele küsimustele. Muuhulgas räägitakse tehisintellektide õigussubjektsusest ja vastutusest ehk kuidas karistatakse robotit? Kes vastutab tehisintellektil põhineva seadme või teenuse tekitatud kahju eest? Või mis saab siis, kui tehisintellekt ehitab tehisintellekti, modifitseerib inimese DNA-d või muutub osaks inimajust? 

👩‍💼 Elvira Tulvik juhib Magnussonis tehnoloogiaõiguse suunda ning tegeleb regulatiivsete küsimuste ja maksudega. Ta on nende kolme valdkonna eestvedaja Eesti büroos, esindaja Magnussoni regionaalsetes töörühmades ja aktiivne osaleja mitme rahvusvahelise organisatsiooni töös. Tõelise tulevikutehnoloogiate huvilisena hoiab ta end kursis nii tehnoloogilise innovatsiooni filosoofilise, tehnilise kui õigusliku poolega. Vaba aeg möödub tihtipeale lugedes või tennist ja golfi mängides. Bakalaureusekraadi omandas Elvira tuumaenergeetikas USA Mereväeakadeemias ning politoloogia ja õigusteaduse magistrikraadid Tartu Ülikoolis.

👨‍💼 Marek Keiman on spetsialiseerunud kohtuvaidlustele keskendudes peamiselt tsiviilkohtu menetlusele, saneerimisele ja pankrotimenetlusele. Viimastel aastatel on ta muuhulgas kokku puutunud põnevate tehnoloogia valdkonna vaidlustega. Oma igapäevatöös näeb Marek, et kaasaegses maailmas eeldab advokaadikutse lisaks õigusteadmistele aina enam kursis olemist tehnoloogia arengu ja tulevikutrendidega. Õigusteaduse magistrikraadi omandas Marek Tartu Ülikoolis, hiljem on ta ennast täiendanud rahvusvaheliste kohtuvaidluste ja kohtumenetluse vallas Münsteri Ülikoolis Saksamaal. 

Kui loetu kõnetas sind ja tunned huvi tehisintellektide põneva maailma vastu, siis osale 02.11 toimuval foorumlaual hubases Ülikooli Kohvikus! Üritus on tasuta, kuid kohtade arv on piiratud, seega anna oma huvist varakult teada!

📍 Ülikooli Kohvik, Ülikooli tn 20

🗓 02.11.2022, kell 18:00

Detailid

Kuupäev:
2. november 2022
Aeg:
20:00 - 22:00

Korraldaja

Magnusson
View Korraldaja Website

Toimumiskoht

Ülikooli Kohvik
Ülikooli 20
Tartu, 51007 Eesti
+ Google Map

Sündmusele pole enam võimalik registreeruda.

Secured By miniOrange