Law Journey

”Law Journey” on Eesti esimene paralleelne üliõpilasvahetus Eesti ja Rumeenia õigustudengite vahel, mida korraldab Liit koos Rumeenia Õigusteaduse Üliõpilaste Seltsiga (Asociaţia Studenţilor în Drept). 2023. aasta “Law Journey” raames külastasid ühe nädala jooksul Eestit 3 silmapaistvat õigusteaduse tudengit Bukaresti Ülikoolist.

Sisuka programmi eesmärk oli näidata tudengitele meie riiki kogu oma ilus, külastades muuhulgas Riigikogu, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna filiaale Tallinnas ja Tartus, Riigiprokuratuuri, Riigikohust, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Justiitsministeeriumi, Välisministeeriumi, Rumeenia Suursaatkonda Eestis, Harju Maakohust aga ka advokaadibüroosid Sorainen ja Cobalt. Iga külastatud asutus pakkus ainulaadset võimalust kaasa võtta endaga teadmisi läbi erinevate ettekannete, tutvustavate ülevaadete aga ka lühikoolituste näol. Kultuuriprogrammi aitasid aga sisustada samal ajal käivad Tartu Tudengipäevad, Eesti Rahva Muuseumi, Taevaskoja ning Meenikunno raba külastused.

Samal ajal külastasid 6 Eesti silmapaistvat õigustudengit Bukaresti, keda võõrustas Rumeenia Õigusteaduse Üliõpilaste Selts. Nädala jooksul külastasid meie tudengid Bukaresti, Eesti ja India Suursaatkondi, Rumeenia parlamenti, aga ka Bukaresti Ülikooli, osaledes kaasahaaravas Euroopa Liidu õiguse loengus. Kultuuriprogramm pakkus aga haruldast võimalust tutvuda Rumeenia kultuurieluga läbi mitme seltskondlike tegevuste koos Bukaresti õigustudengitega ning ooperi- ja teiste kultuuriasutuste külastuste.

Kokkuvõttes jäid nii meie tudengid Bukarestis kui ka Rumeenia tudengid Eestis kogetuga väga rahule! Üliõpilasvahetuse käigus tutvuti kahe riigi õigussüsteemidega, riigi- ja elukorraldusega, aga ka üksteisega.

Tänavu toimub üliõpilasvahetus 25.-31.03.2024.

Sul pole vaja teha muud, kui esitada oma:
✅ CV (inglise keeles)
✅ Motivatsioonikiri (inglise keeles, max 1 A4)

Kandideerimisavaldus esita hiljemalt 11.12.2023 meie e-posti aadressile eouliit@gmail.com

Secured By miniOrange